Kargo ve Teslimat

İstenilen adrese teslimat (Fatura adresine);

Online sipariş sürecinde, fatura adresi otomatik olarak teslimat adresi Teslimat adresi adımında kabul edilir.

Teslimat adresi ile ilgili bilgileriniz, online siparişinizi tamamladıktan sonra e-posta ile alacağınız sipariş onayında yer almaktadır.

Teslimat notu ve fatura ile birlikte verilir.

Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra takip eden iş günü içerisinde paketinize ait Kargo Takip linki belirtmiş olduğunuz e-posta adresine gönderilir. Kargo firması Kargo Takip Numarasını tarafınıza SMS ile gönderilmesiyle siparişiniz tamamlanmış kabul edilir.

 

Farklı teslimat adresine teslimat

Teslim adresini sipariş adımında farklı bir teslimat adresi belirtebilirsiniz.

Teslimat adres bilgileriniz, online siparişinizi tamamladıktan sonra e-posta ile alacağınız sipariş onayında yer almaktadır.

Anlaşmalı kargo tarafından SMS ile siparişiniz hakkında bilgilendirilirsiniz.

 

Teslimat adresinde alıcının bulunamaması

Teslimat adresinde kimsenin bulunmaması durumunda, kargo görevlisi size bu konuda not bırakır ve daha sonra teslimat için ikinci defa gelir.

Lütfen gelen notu gördüğünüzde kargo şirketiyle iletişime geçin. Kargo şirketi size ikinci defa daha ulaşamazsa ürününüzü Otoparçasan’a geri iletir.

Sipariş gönderimlerimizi gerçekleştiren anlaşmalı kargo şirketi, tüm Türkiye'ye teslimat yapabilmektedir. Ancak, köy, kırsal bölgeler ve karayolu ile ulaşım sağlanamayan yerlere ürün teslimatı yapılamaması söz konusu olabilir.

Kargo teslimatı açısından sıkıntı yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen sipariş vermeden önce Müşteri Hizmetlerimiz +90 552 310 40 55 ile iletişim kurarak adresinize teslimat yapılıp yapılamayacağını öğreniniz. Bu tür durumlarda genellikle en yakın yerleşim merkezine siparişiniz getirilir ve sizden buraya gelerek teslim almanız rica edilir.

 

Teslimat tarihi ve sipariş takibi

Siparişiniz onaylandıktan sonra adresinize teslim edilir. Siparişinizi resimli bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz. Teslimat adresinde bulunmamanız durumunda, adreste bulunan bir başka şahıs, kimlik ibraz ederek siparişinizi teslim alabilir.

İnternet mağazamız üzerinden vereceğiniz siparişe ait teslimat tarihi, sipariş sırasında sepet sayfasında görüntülenir. Telefonla siparişlerde ise satış temsilcilerimiz tarafından şahsen bildirilir.

*Kampanya dönemlerinde bu süre değişiklik gösterebilir.